Για να μεταβείτε στην καινούργια μας ιστοσελίδα κάντε κλικ στην εικόνα

σχολειο2

Λίγο ακόμα
θα ιδούμε τις αμυγδαλιές ν' ανθίζουν
τα μάρμαρα να λάμπουν στον ήλιο
τη θάλασσα να κυματίζει
λίγο ακόμα,
να σηκωθούμε λίγο ψηλότερα.

Γιώργος Σεφέρης

6o Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης

Καλώς ήρθατε στην επίσημη διαδικτυακή ιστοσελίδα του 6ου Δημοτικού Σχολείου Μεταμόρφωσης.

Σκοπός μας είναι να ενημερώσουμε το ευρύτερο κοινό  για τις δραστηριότητες  του σχολείου μας.
Ταυτόχρονα πιστεύουμε ότι ο ιστοχώρος μας θα λειτουργήσει και σαν μοχλός δημιουργικότητας κι επικοινωνίας καθώς δίνεται άλλη μια δυνατότητα στους μαθητές μας να εκφρασθούν και  να γνωστοποιήσουν τα επιτεύγματά τους.
Παράλληλα ελπίζουμε πως μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς θα αξιοποιήσουν με τον καλύτερο τρόπο το προσφερόμενο εκπαιδευτικό υλικό.
Καλή περιήγηση!

σαν σημερα